Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS | Реєстрація | Вхід |


Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116


2019-06-26


Історія створення Центру

Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» (далі - Центр) – це державний навчальний заклад III атестаційного рівня, створений за наказом Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2013 року № 375 шляхом зміни типу Державного навчального закладу «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей».

Основним завданням Центру є здійснення діяльності, пов’язаної з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг.

Юридичною підставою для здійснення Центром освітньої діяльності є наявність Ліцензії серії АД № 073331 виданої 08.01.2013 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

 Керівництво здійснює директор Центру Рущак Михайло Юрійович, 17 червня 1962 року народження, стаж роботи 25 років. Робочий телефон: (03849) 3-61-40

 

ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» - це справжнє містечко на околиці Кам’янця, в якому розмістилися навчальний корпус, майстерні, гуртожиток, стадіон, спортивні зали, їдальня, щойно відремонтований актовий зал тощо. Навчання проводиться в сучасно обладнаних кабінетах. Вони зроблені руками наших учнів будівельних професій, бо теорія у нас завжди йде поруч із практикою. Прийдешнім поколінням залишиться належно оцінити своїх попередників. Матеріальна база на високому рівні. Чітко злагоджена робота викладацького колективу та пильний професійний нагляд за учнями майстрів виробничого навчання допомагають сформувати молодого спеціаліста.

Щорічно в Центрі навчається більше 1000 молодих людей із різних куточків Поділля, причому основну масу з яких становить сільська молодь. Кожен учень Центру, якщо він цього потребує, забезпечується безкоштовним гуртожитком та триразовим харчуванням у їдальні Центру. У позаурочний час учні зайняті у спортивних секціях, гуртках технічної творчості та декоративно-прикладного мистецтва, художньої самодіяльності.

Провадження освітньої діяльності

 

Відділення автомобільного транспорту та будівництва:

«Пекар»; Кухар»;

«Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; Електромонтажник силових мереж та електроустаткування»;

«Слюсар з ремонту автомобілів; Водій автотранспортних засобів категорії «С»; Машиніст крана автомобільного»;

«Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів; Маляр»;

«Реставратор пам’яток дерев’яної архітектури»;

«Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; електрозварник ручного зварювання»;

«Муляр; Штукатур; Лицювальник-плиточник»;

«Штукатур;Монтажник гіпсокартонних конструкцій».

 

Відділення промисловості та ІКТ:

«Кравець, Закрійник»;                                                                                                                                     

«Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування»;

«Черговий по поверху; Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; Адміністратор»;

«Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування»;

«Електрогазозварник».

 

 

Відділення художніх професій, сфери послуг та харчових технологій:

«Живописець; Оформлювач вітрин, приміщень та будівель»;

«Вишивальник; Швачка»;

«Штукатур; Лицювальник-плиточник»;

«Кухар; Кондитер»;

«Кухар; Офіціант»

Інноваційна спрямованість педагогічної та навчально-виробничої діяльності Центру зумовлюють соціально-економічні перетворення, які вимагають відповідного оновлення свідомості педагогічного колективу, прагнення до освоєння та застосування педагогічних новинок. Конкуренція закладів стимулює пошук нових форм, методів організації навчально-виховного процесу, диктує відповідні критерії відбору найсучасніших методик організації навчального та виробничого процесу.

Показником творчої праці педагогічного колективу є високий рейтинг в обласних конкурсах, методичних виставках. Педагоги Центру постійно виборюють призові місця в обласному конкурсі «Педагогічні ідеї та знахідки», Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання та учнів системи професійно-технічної освіти, призери обласного конкурсу на кращу організацію методичної роботи серед ПТНЗ області (1 та 2 місце) тощо. Навчальний заклад протягом шести років бере участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти».

За цей період здобули три нагороди, серед яких 2013р. – бронзова медаль, 2014 р.- срібна медаль, 2015р. - робота на тему «Діяльність ДНЗ «Подільський центр ПТО» з підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників» - золота медаль.

На базі Центру працює обласна школа передового педагогічного досвіду, в рамках роботи якої педагоги навчального закладу проводять майстер-класи, семінари-практикуми для педагогів області та регіону.

Педагогами навчального закладу постійно створюється науково-методична література, зокрема посібники, підручники, методичні розробки уроків, написано наукові статті.

Розробка, апробація та впровадження Державних стандартів ПТО – нагальна проблема сьогодення. Педагоги центру стали розробниками державного стандарту ПТО з професії 7124 «Реставратор пам’яток дерев’яної архітектури», за яким навчаються учні всієї України.

Центр тісно співпрацює із роботодавцями, які допомагають навчальному закладу у вдосконаленні навчально-матеріальної бази, створенні КМЗ професій; спільно втілюють в життя різноманітні проекти, що піднімають престиж професій; впроваджують в професійне навчання учнів інноваційні технології, передовий педагогічний і виробничий досвід, який працює на випередження і сприяє швидкій адаптації випускників; надають робочі місця для проходження виробничої практики тощо.

Коротка історична довідка Центру.

Державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти» створено шляхом зміни типу ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» на Центр у зв’язку з метою більш якісного забезпечення потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями та кваліфікацією, необхідними для продуктивної діяльності у 2013 році.

ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» був створений згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 18.08.2009 року № 755 на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей», який в свою чергу був правонаступником Кам’янець-Подільського професійно-технічного училища № 26, створеного в листопаді 1987 року наказом Державного комітету за № 212. Перейменування Кам’янець-Подільського професійно-технічного училища № 26 у ДПТНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» відбулося на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2005 року № 48.

В ході реорганізації системи професійно-технічної освіти, згідно із наказом Міністерства освіти і науки України № 755 від 18.08.2009 року, до ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» було приєднано Кам’янець-Подільське вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва № 6, яке в свою чергу було створено в 1974 році на базі автодорожньої школи (наказ Державного комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті і Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР №126/226 від 30.08.1974 року). Училище створювалося для підготовки: Машиністів екскаватора одноковшового; Машиністів бульдозеристів, скреперів, грейдера. Електромонтажників з освітлення та освітлювальних мереж. Слюсарів з ремонту автомобілів; водіїв автотранспортних засобів.

Пізніше СПТУ-6 готувало машиністів крана автомобільного, облицювальників-мозаїчників, столярів художніх виробів та фахівців інших робітничих спеціальностей. Середній контингент учнів складав 600-350 чоловік.

З метою спеціалізації, з 1995 по 2005 рік, за Кам’янець-Подільським ПТУ-26 був закріплений Городоцький філіал сільськогосподарського ПТУ-40 у якому готувались фахівці з наступних професій: столяр-тесляр, перукар, штукатур, лицювальник-плиточник, кравець.

З 2009 року до ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» приєднана Зіньковецька база (колишнє ПТУ-44).

З 01.09.2007 року при ДНЗ «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» відкрито Ново-Ушицький відділок будівельного ліцею, який готує реставраторів декоративних штукатурок і ліпних виробів в обсязі 30 учнів.

Згідно наказу Міністерства освіти УРСР на базі заводу-гіганта «Електроприлад» військового призначення 1 грудня 1972 року було створено Кам’янець-Подільське технічне училище №4. Вже в перший 1972-1973 навчальний рік училище здійснювало підготовку кваліфікованих робітників та випустило 273 робітника для заводу з п’яти професій.

З вересня 1984 року ТУ №4 згідно з наказом Міністерства Освіти УРСР було реорганізовано в середнє професійно-технічне училище №14. На той час з 1986 року колектив училища очолив ініціативний та енергійний Мельник Іван Іванович. За час, коли Іван Іванович Мельник керував училищем, дякуючи його наполегливості, з вересня 1991 року СПТУ № 14 було реорганізовано у вище професійне училище № 14, згідно з наказом Міністерства освіти УРСР від 16.07.1990 року № 158 «Про реорганізацію СПТУ» № 14 в ВПУ № 14. В 2005 ВПУ № 14 перейменовано в ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське ВПУ».

На початку 90-х років у Подільському краї, який славиться багатими традиціями народної творчості, і в якому створені національні заповідники „Кам’янець-Подільський НІАЗ”, „Подільські Товтри”, „Медобори”, виникла потреба підготовки спеціалістів з виготовлення художніх виробів і сувенірної продукції для сфери туризму, тому в училищі у 1994 році впроваджено нові професії з художньої вишивки, художнього ткацтва і килимарства, різьби по дереву та бересті. У 1998 році закладу надано статус „художнього” училища, а в 2003 році перейменовано в Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей.

Відповідно до статей 104-107 ЦКУ, статей 7, 18-21 Закону України «Про професійно-технічну освіту», статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», Закон України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців», статей 32, 40, 42-44 КЗпПУ, Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. №228 реорганізовано юридичні особи ДПТНЗ «Кам’янець-Подільське вище професійне училище», Кам’янець-Подільський професійний художній ліцей шляхом приєднання до ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти».

 

Заклад новітньої доби

   Якось колишній ректор Подільського аграрно-технічного університету, професор Семен Сербін назвав наш заклад Робітничою Академією.І недарма. Адже щорічно інженерно-педагогічний колектив із 150 чоловік, стабільний, талановитий, відданий своїй справі, дає путівку в життя приблизно трьомстам юнакам  і дівчатам. 

 Завдяки прекрасній сучасній матеріально-технічній базі учні не лише відточують свою фахову майстерність, але й беруть активну участь у регіональних та всеукраїнських конкурсах. Входили до переможної п’ятірки в європейському огляді кращого за професією ( Польща - м.Щецін ) майбутні столяри. Давня дружба пов’язувала заклад і з болгарським училищем м. Преяслав. 

 Пишається центр професійно-технічної освіти і своїми випускниками: полковником міліції Миколою Жиганом, начальником дільниці Миколаївського суднобудівного заводу Петром Лупаном, знаним екскаваторником Олексієм Микитюком, вчителем історії Юрієм Мушинським, начальником прикордонної застави Олександром Говорушком, художником, відомим нині за кордоном – Олександром Прокопенком, тренером з бойових мистецтв Олександром Сірим та багатьма іншими.

  У свій час заклад закінчило багато відомих подолян: Довгань Микола Іванович (випускник 1975р; Ведерніков Сергій Леонідович (випускник 1984 року); Стельмах Валентина Вікторівна (випускниця 1983 р.); Чорний Олександр Борисович (випускник 1991 р.); Когут Євгенія В’ячеславівна (випускниця 1995р.); Солярик Петро Пилипович (випускник 1982р.).

   Випускником об’єднаного навчального закладу є також мер Кам’янця-Подільського – Сімашкевич Михайло Євстафійович, який у 1981 році закінчив ТУ№4 за спеціальністю «Регулювальник радіоапаратури».

Немало випускників пройшли і через афганську війну, чотири з них посмертно нагороджені орденами – Микола Будняк, Михайло Кузь, Віктор Нетет, Сергій Рачковський.Copyright MyCorp © 2019
Сайт створено у системі uCoz